BT Corporate - шаблон joomla Оригами
JİNEKOLOJİK

Vajinismus vajina girişini çevreleyen kasların istemsiz olarak kasılması ve sonuçta penetrasyona izin vermemesidir. Yanlız cinsel işikide değil muayene, tampon gibi bazı durumlara da müsade etmez. Oldukça nadir görülen bir durumdur. Hemen bütün yaş grubundaki kadınları etkileyebilir

Kadınlık organları (jinekolojik) kanserleri içerisinde en yüksek ölüm oranına sahip kanser türüdür. Kadınlardaki tüm kanserlerin yaklaşık % 3 kadarını oluşturmaktadır. Yumurtalıklardaki kanserler bu organlardan köken alabildiği gibi meme ve mide-barsak sistemi kanserlerinin yayılması ile de oluşabilirler.

Rahim kanseri

Kasım 13 th

Rahim iç döşemesinden (endometriyum) ve rahim duvarından gelişen (Rahim sarkomu) iki tür rahim kanseri vardır. A. Rahim iç döşemesi (endometriyum) kanseri: Gelişmiş ülkelerde en sık görülen kadınlık organı kanseridir. Kadınlarda görülen tüm kanserlerin yaklaşık % 6' sını oluşturur.

Dünya genelinde en sık görülen kadınlık organı kanseridir. Görülme sıklığı ülkenin gelişmişlik düzeyi ile ilişkilidir. Gelişmiş ülkelerde rahim ağzı kanser tarama testi (smear) yaygın olarak uygulandığı ve kanser öncesi lezyonlar daha sık yakalandığı için, rahim ağzı kanseri görülme sıklığı açısından rahim kanserinden sonra gelir.

Soru Sormak mı istiyorsunuz?

Kadın Hastalıkları, Gebelik, Kısırlık, Jinekelojik Ameliyatlar, Doğum ve Doğum sonrası konularda her türlü aklınıza takılan soruları sağ tarafta bulunan -Soru Sor- butonuna tıklayarak veya iletişim kısmındaki mail adresimize yazarak ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

 

Kimler Online

54 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

HABERDAR OLUN

Email'inizi kaydedin bizden haberdar olun: